Jak podejść do matury z matematyki

Matura matematyka jest na chwilę obecną obowiązkowa i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tym temacie zmienić. Wiemy doskonale, że aby zdobyć maturę, to trzeba matematykę zdać i tyle. Łatwo się mówi, a trudniej jest to zrealizować w praktyce. Co możemy doradzić wszystkim maturzystom?

Regularność i dążenie do celu to klucz do sukcesu

Na pewno w przygotowaniach do matury z matematyki, jak i do każdego innego przedmiotu jest kluczem do sukcesu, jest regularność w przygotowaniach. Aby to sobie nieco ułatwić, to powinniśmy zrobić sobie plan działania. W planie najważniejsze jest to, aby był on realny, a do tego to, aby się go trzymać. Tylko to sprawi, że w przygotowaniach nie zostaniemy daleko z tyłu. Plan możemy spisać w sposób tradycyjny na kartce papieru, czy też w zeszycie. Możemy jednak to zrobić także w formie elektronicznej.

Musi to być forma, która przede wszystkim nam odpowiada i do nas przemawia.

Zajęcia w grupie

Matematyka jest dosyć specyficznym przedmiotem. Gdy na jakiś etapach mamy braki, to musimy się liczyć z tym, że sobie nie poradzimy sobie w etapach kolejnych. Musimy wszystkie elementy po kolei poznawać i powtarzać na bieżąco. Wiadomo, że pamięć jest ulotna. Mamy także świadomość, że pewnych działów matematyki nie jesteśmy w stanie “przeskoczyć” samodzielnie. W takiej sytuacji będziemy musieli poprosić kogoś o pomoc. Mamy kilka możliwości.

Pierwszą z nich są korepetycje. Czasami dosłownie kilka godzin korepetycji wystarczy, aby znienawidzony dział matematyki, stał się naszym ulubionym. Z matematyki, jak i także z innych przedmiotów są organizowane zajęcia w grupie. Są to specjalne kursy maturalne. Warto na taki kurs się wybrać, aby poszerzyć znacznie swoją wiedzę. Taki kurs odbywa się najczęściej w weekendy. Na pewno znajdziemy nieco czasu, aby na matematyce się skupić. W końcu jest to bardzo ważny przedmiot. Nawet gdy marzymy o studiach humanistycznych, to musimy sobie z maturą z matematyki także poradzić. Będzie dobrze.

About the Author

You may also like these